Výhodná půjčka pro studenty jako finanční pomoc nebo zbytečné zadlužení?

Využijte akční nabídky a půjčte si dnes zadarmo!

Nabízíme krátkodobé půjčky do 5000 Kč, které si vyřídíte pohodlně přes internet.

Studentské půjčky v České republice nejsou tak oblíbené jako jinde ve světě. Mnohé banky pro malý zájem tyto půjčky stáhly z nabídky. Velká část studentů je na studiích živena svými rodiči, část z nich má nějakou brigádu a část stabilní zaměstnání. Studenti se také příliš nechtějí zadlužovat v době, kdy teprve studují. Výhodná půjčka pro studenty je v nabídce jen pár bank. Aby si banky získaly klienty z řad studentů, nabízejí nízké úrokové sazby, možnost odkladu splátek až do doby po studiích. Zde je však kámen úrazu. Toto odložení splátek se může velice prodražit a student může ve finále zaplatit o několik set tisíc více.

Kde si vzít výhodnou půjčku pro studenty

K porovnání výhodnosti jednotlivých půjček vám pomůže celá řada online srovnávačů. Stačí zadat parametry a vyjede vám hned několik nabídek ke srovnání, které je zdarma a nezávazné. Nabídku můžete klidně ignorovat. Otázkou je, kterou variantu zadlužení si zvolit – zda banku či nebankovní sektor. Každé má své pro a proti. Pokud se však student chtěl přeci jen zadlužit, je potřeba posuzovat především RPSN u jednotlivých půjček, také dobu splácení a výši splátek. Výhodné půjčky pro studenty jsou obvykle částky okolo 20 000 se splatností na jeden rok. Úroková sazba u studentských půjček se pohybuje okolo 8%.

Možnosti financování

Student má možnost vybrat si z těchto produktů:

  • výhodná půjčka pro studenty
  • půjčka pro studenty bez ručitele
  • kreditní karta
  • kontokorent
  • revolvingový úvěr
  • půjčka na automobil

Pro koho je výhodná půjčka pro studenty určena

Banky poskytují výhodné půjčky pro studenty všem středoškolákům i vysokoškolákům od 18 do 30 let. Některé banky navíc také studentům dálkového studia či postgraduálu a jazykových kurzů od 30 do 55 let. Podmínkou je mít potvrzení o studiu a jakýkoliv příjem. Nevýhodou půjčky v bance je, že banky nahlíží do registru dlužníku a pokud dlužíte třeba 10 kč za telefon, jste pro ni nesolventní klient a půjčku nezískáte. Pokud má student založeno v bance studentské konto, může si bez problémů požádat o kontokorent. Svůj účet může přečerpat o 5000 – 20 000 kč. Tyto peníze je potřeba vrátit do jednoho roku. Má-li student zájem o bezúročnou půjčku, může využít kreditní kartu. Sice mají nižší úvěrový rámec, ale také 45 denní bezúročné období. Pokud vrátíte peníze před uplynutím této lhůty, nezaplatíte navíc ani korunu. V případě, že peníze nevrátíte, začnou vám naskakovat vysoké úroky. Zbavit se potom dluhu za kreditní kartu není nic jednoduchého. Ne vždy je zadlužení studenta ideální možností. Předtím, než si vezmete půjčku, si promyslete, zda ji opravdu potřebujete.