Půjčka pro studenty bez ručitele

Využijte akční nabídky a půjčte si dnes zadarmo!

Nabízíme krátkodobé půjčky do 5000 Kč, které si vyřídíte pohodlně přes internet.

Půjčka pro studenty
Půjčka je určena jak již název ukazuje pro studenty středních a vysokých škol bez ručitele. Z tohoto důvodu má půjčka pro studenty bez ručitele specifické podmínky poskytnutí. Většina bank poskytuje studentům půjčky za zvýhodněných podmínek. Vše začíná studentským účtem v rámci kterého poskytují studentům kontokorent, vedení účtu zdarma či platební kartu k účtu. Vidí ve studentech své budoucí klienty a proto se snaží tímto způsobem zapůsobit.

Rozdělení půjček

Podle druhu půjčky pro studenty rozeznáváme půjčky bankovní a nebankovní, podle typu poskytnutí je dělíme na hotovostní nebo ve formě povolené přečerpání ze studentského účtu. Dále dělíme půjčky pro studenty bez ručitele nebo s ručitelem. Podle typu klienta si můžeme půjčky rozdělit na půjčky pro studenty středních škol a půjčky pro vysokoškoláky. Na rozdíl od rychlých půjček tyto půjčky poskytují bankovní i nebankovní společnosti.

Nebankovní půjčky pro studenty bez ručitele

Typy nebankovních půjček pro studenty:

  • půjčky pro studenty bez ručitele
  • půjčky pro studenty s ručitelem
  • rychlá půjčka
  • sms půjčka

Nebankovní společnosti zohledňují situaci studentů a zejména to, že nemají žádný příjem. Půjčka pro studenty bez ručitele tak může být pro studenty bez dokládání příjmů nebo dokládání účelu jejího použití. Student si však u nebankovní půjčky má porovnat výši RPSN u jednotlivých nabídek. Důležitá je úroková sazba, dostupnost půjčky a také rychlost s jakou ji vyřídíme. Studenti většinou půjčku potřebují na studium, nový notebook či náklady spojené se školou. Často není financování studenta možno utáhnout z rodinných financí a proto studentovi nezbývá nic jiného než se poohlédnout po půjčce.

Typy půjček

Půjčku pro studenty bez ručitele poskytují nebankovní společnosti pouze hotovostní. Peníze jim buď převedou na účet nebo doručí až domů, kdy získají peníze ihned při podpisu smlouvy o půjčce. Naopak banky nabízejí půjčky jak hotovostní, tak s možností čerpání z kreditní karty nebo kontokorent, případně formou splátkového prodeje.

Půjčka pro studenty

Vysokoškoláci si mohou půjčit jednoduše. Stačí mít více než 18 let, příjem alespoň z brigád, o to to mají jednodušší oproti středoškolákům. O studentskou půjčku pro studenty bez ručitele si mohou požádat také studenti dálkového studia, jazykových kurzů, postgraduálu či studií mba a VOŠ. Vysokoškoláci si mohou půjčit od 10 000 do 600 000.

Pokud si nechcete půjčovat, varianta je také lépe řídit studentský rozpočet. Více se o tomto tématu rozepsal server student.finance.cz.
Středoškoláci mohou většinou využít pouze kontokorent na svém studentském účtě v bance. Je však potřeba mít spolužadatele jednoho ze svých rodičů. Půjčky jsou bez ručitele a mají zvýhodněnou úrokovou sazbu oproti běžným spotřebitelským půjčkám.