Půjčka na studium

Využijte akční nabídky a půjčte si dnes zadarmo!

Nabízíme krátkodobé půjčky do 5000 Kč, které si vyřídíte pohodlně přes internet.

Půjčka na studium vám usnadní život

Nevyjdete při studiu s kapesným od rodičů nebo máte nepravidelný příjem? Jednou z možností, jak si sehnat peníze snadno a rychle je půjčka na studium. Možnost půjčit si peníze na studium je určena především pro studenty vysokých škol, vyšší školy odborné či jazykové školy, ale půjčit si může prakticky každý, kdo studuje až do 55 let věku. Peníze můžete využít na školné, studium v zahraničí nebo dle svého uvážení.

Peníze na studium

Studenti si v bance mohou půjčit peníze za výhodných podmínek. Splácet mohou jistinu třeba až po ukončení studia. Do té doby splácí pouze úroky. Banky nabízejí nízké splátky. Splácet lze podle nastavených podmínek banky, ale přistoupí i na individuální splátkový kalendář. Student, který potřebuje půjčku může využít následující možnosti:

  • běžná půjčka na studium
  • kontokorent
  • kreditní karta

Obvykle je půjčení peněz podmíněno založením studentského konta, které rozhodně není zdarma. Kontokorent můžete využít většinou po třech měsících vedení tohoto studentského konta. Není posuzována bonita a také nedokládáte potvrzení o studiu. Výhodou kontokorentu je jeho flexibilita. Můžete si vybrat mezi hotovostním a bezhotovostním úvěrem. Kreditní karta je obvykle pouze s nízkým úvěrovým limitem do deseti tisíc.

Podmínky pro získání půjčky na studium

Pokud student žádá o půjčku, je potřeba doložit platné doklady totožnosti, informace ke svému i nepravidelnému příjmu jako je brigáda, potvrzení o studiu. V případě větších částek musí být půjčka na studium podepsána zákonnými ručiteli, případně spolužadatelem.
Splatnost půjčky nesmí přesáhnout dobu deseti let. Půjčit si můžete od 10 000 do půl milionu korun. Půjčka je neúčelová a její využití nemusíte nijak dokládat. O půjčku si může požádat každý student, který dovršil 18 let věku, má trvalý pobyt na území České republiky.

Odložení splátek

Při vyřízení půjčky si můžete vybrat ze dvou variant splácení půjčky. První z možností je dodržet dohodnutý splátkový kalendář, kdy řádně splácíte jistinu i úroky z půjčky. Tato varianta je výrazně levnější. Druhou možností je odložení splácení jistiny až do doby ukončení studia. Splácet můžete začít nejpozději šest měsíců od nástupu do nového zaměstnání. Do té doby hradíte pouze úroky z půjčky. Tato varianta se vám velmi prodraží a vy přeplatíte úvěr o desítky i stovky tisíc korun.

Levná půjčka na studium nejen pro studenty

Vzhledem k nízké úrokové sazbě a snadné dostupnosti se může stát, že bude tato půjčka na studium využita rodiči studenta k jiným účelům než na studia. Využijí tak šance půjčit si opravdu levně. Úrok u půjčky na studium se pohybuje okolo 10%, což je oproti běžným spotřebitelským půjčkám několika procentní rozdíl.